E-mail: szentkeresztbp@gmail.com

A TEMPLOM BEMUTATÁSA

PLÉBÁNIA ÉS TEMPLOMKERT

A templom építésével egyidejűleg felmerült már a plébániaház igénye is. Kivitelezésére csak 1941-ben került sor. A baloldali sekrestyéhez csatlakozó, boltozatos, sátortetővel fedett árkád köti össze a templomot a plébánia épületével. Az árkád oldalait kovácsolt vas rácsozat alkotja. A plébániaház egyszerű téglalap alaprajzú, tömbszerűen kialakított kétemeletes épület.
A földszinten korábban kápolnát terveztek. Ennek bejárata a templom oldalbejáratához hasonló kialakítású. A későbbi igények, a belső tér másféle felhasználását tették szükségessé. Jelenleg a földszinten közösségi funkciót ellátó helyiségek: hittanterem, könyvtár és zeneszoba valamint gondnoki lakás kapott helyet. Az első és második emelet a plébániahivatal és a papi lakások helyiségeit foglalja magában.
2003-ban a plébániaház és a sekrestye alatti pinceszinten egy új, 700 férőhelyes urnatemető épült. Bejárata kívülről az Üllői út felől nyílik  A templom, a plébániaépület és az urnatemető elektromos figyelő és riasztórendszerrel rendelkezik.
A plébánia és a templom együttest a rekonstrukció során 2001-ben elkészült új, egységes kerítéssel körül vett kert és a templom baloldalán húzódó füves-fás terület egészíti ki. Ezek az egyházközség közösségi együttlétének színterei is.
Itt adódik alkalom baráti találkozásokra, beszélgetésekre, a gyermekeknek játékra, a szertartások, hittanórák előtt, után.
A templomkert nyáron játékos hittanórák, alkalmanként szabadtéri szertartások, agapék és egyéb rendezvények, például könyvnapok helyszíne.
A templom a Ferencvárosi Önkormányzat védett épülete.