friss hírek, LELKI ÉLET, PROGRAMOK

XVI. Benedek pápa üzenete a tömegtájékoztatás 44. világnapjára

Attól a pillanattól kezdve, hogy az új kommunikációs eszközök lehetővé teszik a kapcsolatteremtést valamennyi vallás híveivel, nem hívőkkel és más kultúrájú emberekkel, a digitális világban végzett pasztorációnak azokra is oda kell figyelnie, akik nem hisznek, akik bizalmatlanok és szívükben ott van az abszolút és az el nem múló igazság iránti vágy. Ahogy Izajás próféta is elképzelte az imádság házát minden nép számára (vö. Iz, 56,7), talán feltételezhetjük, hogy az Internet teret teremthet – a jeruzsálemi templom külső udvarához hasonlóan – azok számára is, akik még nem ismerik Istent?

Az új technológiák fejlődése és az egész digitális világ a maga összetettségében, óriási erőforrást jelentenek az egész emberiség számára és minden egyes ember számára is, valamint ösztönzést a véleménycserére és a párbeszédre. Ezek mindemellett nagy lehetőséget jelentenek a hívők számára is. Egyik út se lehet kizárva ugyanis annak, aki a feltámadt Krisztus nevében arra törekszik, hogy egyre közelebb kerüljön a másik emberhez. Az új média pasztorális szempontból határtalan és mindig új távlatokat nyit a papok számára, melyek arra ösztönzik őket, hogy kiemeljék az egyház egyetemes dimenzióját egy nagy kiterjedésű, konkrét közösség megvalósulásának érdekében; hogy tanúságot tegyenek a mai világban arról a mindig új életről, mely Jézus, az örök Fiú evangéliumának hallgatásából fakad, aki közénk jött, hogy üdvözítsen minket. Nem szabad azonban elfelejteni, hogy a papi szolgálat termékenysége mindenekelőtt abból fakad, hogy az imádságban találkozunk Krisztussal és hallgatjuk őt; hirdetjük őt a szentbeszéddel és életünk tanúságtételével; megismerjük, szeretjük és ünnepeljük őt a szentségekben, legfőképpen a szent Eucharisztiában és a bűnbocsánat szentségében.

Titeket, kedves pap testvéreim ismét arra hívlak, hogy bölcsességgel ragadjátok meg a modern kommunikáció kínálta egyedülálló lehetőségeket. Az Úr tegyen benneteket a jóhír szenvedélyes hirdetőivé a jelenlegi kommunikációs eszközök által megteremtett új „agórán” is.

Ezekkel a jókívánságokkal kérem rátok Isten Anyjának és a szent ars-i plébánosnak védelmét, és adom mindannyiótokra apostoli áldásomat.

Vatikán, 2010. január 24., Szalézi Szent Ferenc ünnepén.

XVI. Benedek