DR. GYÖRGY ATTILA
ÚTRAVALÓ

NYÁRI JÓTANÁCSOK

Igen sok gyermek - szüleivel egyetértve - elkészíti nyári programját: Hova megy nyaralni, hova utazik, mivel tölti szabad idejét?
Többen pénzkereső munkát is vállalnak. Mindez nagyon helyes, ám egy dologról nem szabadna megfeledkezni. Nevezetesen arról, hogy vallásos életünk gyakorlásában, Jézus szeretetében nincsen szünidő. Amint nyáron is szeretjük kedves szüleinket, éppen úgy szeretnünk kell Istenünket is.

Mit jelent ez elsősorban?

Mindenekelőtt azt, hogy a nyár folyamán se mulasszuk el a szentmisét, a szentáldozást és a jótettek gyakorlását. Követendő példaként említem meg azt a tanítványomat, aki a nyári szünidőben olykor hétköznap is eljött a szentmisére és buzgón ministrált rajta. Nem csak a televízió előtt üldögélt, hanem olvasta a Szentírást vagy más vallásos könyvet. Akkor lesz értékes a szünidő, ha lelkünk is felüdül, gazdagodik Isten és embertársaink szeretetében.
Szomorú lenne, ha az új iskolaév kezdetén bűnös mulasztásokkal  terhelve kellene az Úr oltára elé állnod.
Ne feledd tehát: Jézus itt van és hív Téged.
Ne utasítsd vissza szerető hívását!