Dr. Kerényi Lajos: A napkeleti bölcsek üzenete

Ott  volt számukra Heródes "kín"-jele. A féltékenység és hatalomféltés miatt folyamodott a jellemtelen uralkodó a zsidó írástudókhoz. Ők az írásokból, Mikeás jövendőléséből pontos adatot közöltek: Betlehemben fog megszületni a királyi, isteni Messiás. Heródes akkor ravaszul eligazította a bölcseket a kis városka felé. A csillag újra feltűnik előttük. Ők pedig rátaláltak a gyermekre és anyjára. Az nem zavarta őket, hogy külsőleg semmi nem mutatta, hogy a Kisjézus isteni lény. A bölcsek nagyon boldogok voltak. A láthatón túlláttak -  a jelek és a kegyelem segítségével - és imádták a Láthatatlant. Nagyon értékes ajándékokat adtak neki.

Fontos kérdés: Mit üzennek a bölcsek a modern embernek?
Nekünk, mai embereknek még több jel áll rendelkezésünkre kétezer év után! Hiszen azóta beteljesedtek a Gyermeken az összes jövendőlések, sőt az általa mondottak is. Az is jel, hogy a péteri egyházon a pokol kapui nem tudnak erőt venni. Az egyház mindig meg tud újulni.
Üzenik nekünk a királyok, hogy ne szűnjünk meg keresni, ne fáradjunk el, hiszen Jézus itt van köztünk! Még Ady Endrének is álma volt az Isten. Vele akart találkozni, tékozló életében összeroppanva.
Üzenik: ne csüggedjünk, ha betegség, vagy gyász gyötör minket. Akkor sem, ha hitetlen ideológiák orgiát ülnek a kereszténység felett, ha kigúnyolnak, szemtelenül lenéznek templomba járót, egyházi iskolást, tanárt és szülőt. Tartsunk ki, üzenik a bölcsek, akik maguk is kitartottak. Nem Heródes lett a győztes, hanem az istállóban született Gyermek.
Legyünk mi is bölcsek, királyi lelkek!